O nas

Nasza przygoda ze świecami zaczęła się od… bólu głowy. Jestem programistką i uwielbiam żywe światło. Dlatego podczas pracy przy komputerze – odkąd pamiętam – zapalałam świece. Całkiem dużo świec. Często bolała mnie głowa, więc zgłębiłam temat i dowiedziałam się, że to przez nadmiar parafiny. Co więcej, lotne związki ze zwykłych świec jeszcze bardziej szkodzą zwierzakom. A że mamy dwa koty… Sami rozumiecie, trzeba było coś z tym zrobić!

Napisz do nas

O świecach sojowych wiedziałam już wcześniej, więc postanowiłam zmienić parafinę na coś bardziej naturalnego. Tu pojawił się drugi ból głowy 😉, bo wcale nie było się łatwo dowiedzieć czegoś więcej. Po polsku na temat świec sojowych znalazłam niewiele, zatem postanowiłam nauczyć się nowego rzemiosła od amerykańskich youtuberek.

Zaczęło się od prób na własny użytek. Szybko pojawił się pomysł dodania wosku sojowego do form z polimerowego gipsu. Sprawdziłam, że to w stu procentach zdrowe. Pierwsze pozytywne recenzje otrzymałam od rodziny, która do dziś bardzo mi kibicuje. Do dziś każdy chętnie zagląda do piwnicy, by sprawdzić, co nowego słychać w świeczkowym świecie. Tak narodziła się autorska, sojowa kolekcja. A że światła nie trzyma się pod korcem… sami rozumiecie, moje świece wypłynęły na szersze wody.

Lampion kwiat

Z kolei mój mąż Kamil pracuje w stolarni. Naprawdę kocha drewno. Sam wymyślił i zrobił dla mnie pierwszy lampion. Okazało się, że świeca sojowa w drewnianej oprawie wyjątkowo pięknie czaruje grą światła. Co ciekawe, o lampiony zaczęli pytać nowi odbiorcy. W ten sposób zrobiliśmy kolejny krok w naszej świeczkowej manufakturze.

Staramy się bywać tam, gdzie małe stoisko ze świecami przyciąga uwagę – na lokalnych jarmarkach. Bywamy w naszych okolicach (zachodniopomorskie i lubuskie). Przeważnie jesienią, zimą i wiosną. Latem, jak wiadomo, bywa bardzo gorąco, a to nie są idealne warunki do prezentacji świec.

Zapraszamy do naszego sklepiku online. Mamy tu dokładnie to samo, co eksponujemy na lokalnych imprezach plenerowych. Na pewno znajdziecie u nas swój pomysł na udekorowanie wnętrza lub stworzenie zaczarowanej chwili. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Dzwońcie i piszcie – oto nasze namiary:

tel. 664 035 790
www: swieczkowe.pl
instagram: swieczkowe
tiktok: @swieczkowe.pl
facebook: /swieczkowe